Bratje Kapucini


Romanja v Assisi 2012

Program v domu duhovnosti
Kančevci v letu 2012

Bikošti (B) - Binkošti in Babilon

7. velikonočna nedelja (B) - Gospodov dan z Besedo

Naše knjige
Uredi oz. spremeni to novicoZa tiskanje prijazna stranSvetopisemske duhovne vaje - s sv. Pavlom preko telesa do Boga
Objavil: br. Matej Nastran, 12.2.2009 11.05, ogledov: 2701
Od 1. do 4. oktobra 2009
Voditelj: doc. dr. Maksimilijan Matjaž

Pavlovo oznanjevanje izhaja iz izkustva Milosti, zato ga brez osebnega izkustva Milosti ni mogoče dojeti. Z branjem, premišljevanjem in molitvijo odlomkov iz Pisma Rimljanom in Prvega pisma Korinčanom bomo vstopali v Pavlovo izkustvo Milosti v Jezusu Kristusu ter preko tega v njegovo razumevanje človeka, telesa, križa in Cerkve. Pavel ne želi oznanjati neke nove postave, nekega novega versko-moralnega
sistema, temveč osebo Jezusa Kristusa: "Sklenil sem namreč, da med vami ne bom vedel za nič drugega kakor za Jezusa Kristusa, in sicer križanega" (1 Kor 2,2). Jezus se nam je razodel v telesu, »v podobi Boga, a se ni ljubosumno oklepal svoje enakosti z Bogom, ampak je sam sebe izpraznil tako, da je prevzel podobo služabnika in postal podoben ljudem. Po zunanjosti je bil kakor človek« (Flp 2,6-7). Samo preko telesa lahko odkrivamo Boga in samo preko Boga lahko prepoznavamo svoja telesa kot "podobo in slavo Boga" (1 Kor 11,7), kot »Božji tempelj« (1 Kor 3,16) in »tempelj Svetega Duha« (1 Kor 6,19). Pavel poziva, da bi svoje telo izročali Bogu, »da postane orodje pravičnosti« (Rim 5,13), da bi pred Kristusom ozaveščali svoje življenje in prepoznavali v njem poklicanost k ljubezni. To prepoznavanje odrešenega življenja imenuje duhovni boj

Prijave in informacije:
franc.smole@guest.arnes.si
ali http://www.eksegeza.net
ali na poštni naslov: Eksegeza.net Andreanum, Slovenska ul. 17, 2000 Maribor.


Prijave in informacije za programe v Domu duhovnosti Kančevci

Dom duhovnosti Benedikt
Kančevci 38,
9206 Križevci v Prekmurju

Tel.: GSM 041 / 780 – 109; 02 / 554 - 11 - 38
E-mail: dom.duhovnosti.kancevci@rkc.si.

e-pošta: dom.duhovnosti.kancevci@rkc.si

KAKO PRIDEŠ DO DOMA DUHOVNOSTI V KANČEVCIH?



DOSTOP DO DOMA DUHOVNOSTI:

Z avtoceste A5 (Maribor – Lendava) pojdite na izvozu za Mursko Soboto (izvoz št. 7)

Od Murske Sobote naprej pa je še 12 km: najprej v smer Moravske Toplice. V Martjancih (4 km) za cerkvijo pred bencinsko črpalko zavijete levo proti Križevcem (smerokaz Dom duhovnosti Benedikt); na koncu vasi Sebeborci (2 km) zopet levo (smer Križevci). Prva cerkev na desni (6 km) je Sv. Benedikt z Domom duhovnosti.

Če boste prišli do Murske Sobote z javnim prevozom (vlak, avtobus), nas pokličite in Vas bomo prišli iskat na postajo v Mursko Soboto.

S SEBOJ PRINESITE:
prevleko za blazino in dve rjuhi ali spalno vrečo, Sveto pismo, zvezek za osebne zapiske, copate,…

DOBROTNIKI DOMA DUHOVNOSTI:
Ker nimamo nobenega rednega dotoka sredstev, se priporočamo, da postanete dobrotniki Doma duhovnosti. V knjigo dobrotnikov bomo vpisali vse, ki boste kakorkoli pomagali. Svoj prispevek lahko nakažete na:
TRR: 02496-0012141795
Bog povrni za vsak vaš dar!

Najdete nas tudi na internetni strani bratov kapucinov: http://www.kapucini.si

Program v Kančevcih v letu 2009



Sorodno iz kategorije “Kančevci 2009”...


D O D A J   K O M E N T A R:

Ime

Email (opcijsko)
Naslov komentarja
Opozorilo: tu ni primerno mesto za prijave na duhovne programe

VPRAŠANJE duhovne vaje
, 14.5.2012 2012b 17:46

zanima me cena za duhovne vaje za razvezane in njihove otroke .
Če bi šla jaz z dvema otrokoma 10 in 17 let imata .
Hvala in L.P Nataša iz gorenjske

Karitas
, 5.5.2012 2012b 10:14

Pozdravjeni!
Jaz bi imela nekaj stvari (razlicna oblacila za otroke) in bi Vam jih rade volje podarila, da bi jih lahko tudi Vi podarili tistim, ki bi jih potrebovali. Zal ne poznam nikogar, bi pa to rada uredila preko vas. Kdaj pa je mozno, da pripreljem stvari naokrog? Jaz sem danes ali pa jutri dosegljiva in bi bila zelo vesela, ce bi to lahko uredili se ta vikend.
Hvala za cimprejsnji odgovor in lep pozdrav!
Tatjana Horvat

Vprašanje o ceni
, 14.4.2012 2012b 14:20

Pozdravljeni, mene zanima kaj je vključeno v ceno 125€ za romanje v Assisi? Hvala.

Plakat
, 1.4.2012 2012b 11:36

Pozdravljeni! Prosim vas, če lahko objavite še plakat za Klarin dan mladih 2012. Hvala!

, 16.3.2012 2012b 9:54

Prosim vas za molitve za moje zdravje, zaupam v Boga, Prav tako patru Piju.Saj vneto živim z mislijo , da je Bog vsemogočen.

prošnja
, 11.3.2012 2012b 10:59

prosim za razmišljanja božje besede po e-mailu, cantalamessa in patra Metoda. Bog lonaj in lep pozdrav
Irena

post-prijava
, 26.1.2012 2012b 11:35

Pozdravljeni, ko kliknem na "prijava" se nič ne zgodi oz. ne odpre se nobena možnost, da bi se lahko prijavila. lp marija

odgovor: post - prijava
, 11.1.2012 2012b 11:56

Pri vsakem programu v Kančevcih imate zraven gumb "Prijava".
http://www.kapucini.si/kancevci-2012-teden-zdravilnega-posta/
Glede cene pa nimam informacije.

LP Matej

post - prijava
, 11.1.2012 2012b 11:00

Pozdravljeni,
anima me kao se prijavim na postni teden konec februarja in kakšna je cena?

Prisrčen pozdrav!

Marija

VPRAŠANJE
, 7.1.2012 2012b 15:53

Prosim, ali mi lahko svetujete, da uresničim svojo željo - rada bi s prijateljico poromala v Assisi (obe sva starejši, stari malo nad 60 let). Kateri datum romanja je primeren za naju? Vnaprej lepa hvala. Lep pozdrav.

Vsi komentarji

e-naslov za prejemanje novic

išči po novicah in vsebini


Napovednik

Arhiv novic

Vse novice


Statistika obiska