Bratje Kapucini

Duhovnost


Romanja v Assisi 2012

Program v domu duhovnosti
Kančevci v letu 2012

6. nedelja med letom (B) - K Jezusu je prišel gobavec

5. navadna nedelja (B) - Gospodov dan z Besedo

Naše knjige
Uredi oz. spremeni to novicoZa tiskanje prijazna stran6. navadna nedelja (C) - Gospodov dan z Besedo
Objavil: br. Matej Nastran, 9.2.2010 8.46, ogledov: 672

Iz knjige Gospodov dan z Besedo. Knjiga je še na voljo pri Družini.

6. navadna nedelja 

Jer 17-5; 1 Kor 15, 12. 16-20; Lk 6, 17. 20-26

1. Ob poslušanju današnje besede nam morda pride v spomin mnenje nekaterih poslušalcev pri Jezusovem govoru, ko je v Kafarnaumu napovedal zakrament evharistije, kruh, ki prihaja iz nebes, kruh, ki je njegovo telo, ki je hrana za večno življenje: nevzdržna je ta beseda, kdo jo more poslušati. Ko slišimo težko prerokovo besedo o zaupanju v človeka in nič manj težke Gospodove besede, ko večkrat ponovi gorje vam, se morda skušamo udarnosti besede izogniti z opravičilo: saj ne misli tako zares. Pavel pa vendar poudarja: božja beseda je živa in silovita, ostrejša kakor vsak dvorezen meč, presoja vzgibe in misli srca. Ustavimo se pri nekaterih mislih, ki nam jih danes posreduje.

2. Prerok spregovori o zaupanju, ki je dragocen in osrečujoč dar medsebojnih odnosov. Toda komu zaupati, na koga se je možno popolnoma zanesti:

- zelo neposredno pravi: preklet, kdor zaupa v človeka – tu nikakor ne gre za zavračanje dragocene vrednote medsebojnega zaupanja, gre za jasen poudarek, da svoje eksistence, sedanjosti in prihodnosti ne moremo graditi zgolj na tem, kar zmore človek – mar o tem ne govori naš vsakdan (doživljamo ali slišimo: pustil me je na cedilu, medicina je odpovedala, obljube so bile prazne);

- prerok zatrjuje: blagoslovljen človek, ki zaupa v Gospoda – zaupanje postavlja na drugo raven, na Gospoda, preprosto bi rekli, na temelje, ki ne poznajo razpok in zdrsov, ki se ne spodmaknejo, ki so čisto drugačni od vsega, kar je minljivo, pokvarljivo – imajo pečat neminljivosti, večnosti;

- prerokove misli lepo potrjuje stalna človeška izkušnja: človek, ki nehote ali zavestno odriva Boga iz svojih misli, se takrat, ko mu gre za nohte, morda tudi nehote spomni Boga kot poslednjega upanja – in če Bog ne stori tako, kot je človek zahteval, prav človekovo zgražanje nad "takim" Bogom kaže, da je nanj le še računal, se zanašal, gradil upanje.

3. Gospod v evangeliju te misli osvetljuje še z drugega zornega kota:

- beseda gorje vam bogatinom ni napad na materialne dobrine, ki so človeku potrebne, je pa razločno opozorilo, da so te dobrine, ki pogosto dobijo izraz v samozadostnosti, oblastnosti, privilegijih, neobčutljivosti za potrebe sočloveka, zelo pokvarljiva roba, na kateri ne kaže graditi ali se celo popolnoma zanesti;

- beseda blagor ubogim ni zagovarjanje revščine, lakote, neznanja in bolezni, hoče biti spodbuda, da bi se človek ob vseh prizadevanjih zavedal svoje majhnosti, omejenosti, nezmožnosti, da bi vse naredil sam, spodbuda, da bi se zanašal na Gospoda, čigar moč, ljubezen in modrost ne pozna meja.

Kdor je v stalni navezi z Gospodom, kdor vanj zaupa, ta je resnično bogat.



Sorodno iz kategorije “Duhovnost – p. Metod Benedik”...


Ne praznuje se naslednjih dni


D O D A J   K O M E N T A R:

Ime

Email (opcijsko)
Naslov komentarja
Opozorilo: tu ni primerno mesto za prijave na duhovne programe

post-prijava
, 26.1.2012 2012b 11:35

Pozdravljeni, ko kliknem na "prijava" se nič ne zgodi oz. ne odpre se nobena možnost, da bi se lahko prijavila. lp marija

odgovor: post - prijava
, 11.1.2012 2012b 11:56

Pri vsakem programu v Kančevcih imate zraven gumb "Prijava".
http://www.kapucini.si/kancevci-2012-teden-zdravilnega-posta/
Glede cene pa nimam informacije.

LP Matej

post - prijava
, 11.1.2012 2012b 11:00

Pozdravljeni,
anima me kao se prijavim na postni teden konec februarja in kakšna je cena?

Prisrčen pozdrav!

Marija

VPRAŠANJE
, 7.1.2012 2012b 15:53

Prosim, ali mi lahko svetujete, da uresničim svojo željo - rada bi s prijateljico poromala v Assisi (obe sva starejši, stari malo nad 60 let). Kateri datum romanja je primeren za naju? Vnaprej lepa hvala. Lep pozdrav.

Postni tedni 2012
br. Matej Nastran, 28.11.2011 2011b 9:15

Ko bo o terminu in v zvezi več znano, bo objavljeno na naši strani. Običajno je program za prihodnje leto znan še pred božičem.

LP Matej

, 28.11.2011 2011b 9:07

Spoštobvani, tudi mene zanima spomladanski teden postenja in kje se lahko prijavim.
pozdrav marija

postenje
, 24.11.2011 2011b 12:27

Spoštovani!
Zanima me, ali na vašem programu ni več postenja. Vsaj na sporedu ga nisem našla. LP!

Nancy

hvala bogu , da ma tudi moj mož zelo rad patra pi
, 9.9.2011 2011b 11:32

pozdravljeni zelo sem vesela , da ima patra pija zelo rad tudi moj mož.sva mlad poročen par in sva se odločila , da najino življenja nadaljujeva po poteh patra pija.upava , da nama bo v kratkem uspelo odpret dom za sirote, namreč sem po poklicu diplomirana teologinjain si želiva delovati v duhu boga.hvaležna sem bogu za svojega moža , ker me podpira in bodri k temu , da bi šla po poteh patra pija.hvala pater pij , da si moj duhovni oče, ker je moj umrl.

, 16.8.2011 2011b 14:06

pozdrav
zanima me, če se še zbirajo ljubitelji Medjugorske marije po nedeljah zvečer v kapucinski cerkvi
kdaj ob kolkih
hvala

prejemanje novic
, 29.6.2011 2011b 18:57

Vsi komentarji

e-naslov za prejemanje novic

išči po novicah in vsebini


Napovednik

Arhiv novic

Vse novice


Statistika obiska